Hírek : Új elnököt választott a MIÉP Ifjúsági Tagozata |
Új elnököt választott a MIÉP Ifjúsági Tagozata
Kovács Attila 2007.05.14. 12:06
Április 28-án tisztújító Országos Gyűlésre jött össze a MIÉP Ifjúsági Tagozata, melyen az IT Borsod megyei elnökét, Vajda Sándor Csabát választották meg országos elnökké. A frissen megválasztott elnök kérésére – a szervezeti és működési szabályzatot módosítva – egy országos elnökhelyettest is választottak, Tóth Dezső személyében. Lapunk az újdonsült elnök tervei iránt érdeklődött.
- Mindenek előtt kérnék egy lényegre törő rövid bemutatkozást Vajda Sándor Csabától, a MIÉP Ifjúsági Tagozat új elnökétől!
- A bodrogközi Karcsa településen élek – az Árpád-kori templom közelében – immáron harminckét esztendeje édesapámmal és testvéröcsémmel. Református családban nevelkedtem s a mai napig gyakorlom a vallásom. Tanulmányaimat helyben kezdtem el, majd Miskolcon folytattam, távközlési technikusként. Jelenleg főiskolai hallgató vagyok, műszaki informatika szakon. Egy öntödei kft-nél dolgozom, mint minőségügyi munkatárs. A nemzeti radikalizmussal az ezredforduló körül kerültem kapcsolatba barátaim révén. 2003-ban alakult a helyi Ifjúsági Tagozat, melyet azóta én vezetek, míg 2005 novemberétől megyei elnök vagyok. Érdeklődési körömbe a zene, a sport, a kultúra és a számítástechnika tartozik bele.
- Nem lesz-e nehéz Borsod megyéből irányítani a munkát?
- Ezt a kérdést én is feltettem magamnak. A jelöltség után mérlegeltem, felsorakoztattam minden érvet pro és kontra és alaposan átgondoltam a döntést. A helyi csapatom, a környezetem, és barátaim biztosítottak támogatásukról, és ugyanígy fogadtak az országos elnökség tagjai is. A legfőbb ellenérv a távolság volt, hiszen háromszáz kilométerre lakom Budapesttől, és mint tudjuk, Hazánk főváros-központú, ott történik a legtöbb esemény. Azzal is számolnom kellett, ha engem választanak, az még több elfoglaltsággal, és utazással jár majd. Szerencsére ma már megvannak azok a lehetőségek, melyek könnyen hidalnak át távolságokat, gondolok itt az internetre, a telefonra, és ez megkönnyíti valamelyest a kommunikációt. Az elmúlt évek során kitartó munkával szép eredményeket értünk el, fejleszttettük a szervezetet, és úgy gondoltam, ha ez működik az észak-keleti végeken, akkor működhet országos szinten is. Sok tettre kész fiatalt ismertem meg, akik hasonlóan gondolkodnak, és úgy érzem, velük lehet dolgozni. Nem vezéreltek soha nagyra törő vágyak, viszont ahol lehetőségem volt, mindig igyekeztem segíteni. Most úgy érzetem, hogy az Ifjúsági Tagozatnak azzal tudok a legtöbbet segíteni, ha vállalom a tisztséget.
- A MIÉP IT szervezeti felépítésével kapcsolatban tervez-e változtatásokat?
- Jelenleg régiónkénti felosztás van és az egyes területek vezetői alkotják az országos elnökséget. Ez nagyon jó, mert így nem csak a főváros köré összpontosul a vezetés, hanem minden országrész képviselve van. Ezen nem kívánok változatni. A régiók munkáját viszont szeretném hatékonyabbá és összehangoltabbá tenni. Nagyobb önállóságot és több segítséget szeretnék nekik nyújtani abban, hogy fejlődjenek, alapszervezeteket hozzanak létre. Szeretném, ha minden megyének lenne önálló elnöksége, mely egyenes következménye a tagság bővülésének.
- Milyen közvetlen célokkal vág neki a feladatnak?
- Tisztában vagyok azzal, hogy milyen helyzetben van az Ifjúsági Tagozat. Számomra az elnöki poszt nem azt jelenti, hogy most már ülhetek a babérjaimon, hanem épp ellenkezőleg: kihívást és felelősség teljes munkát látok ebben. Szeretném a szervezetet felhozni olyan szintre, hogy ne legyenek sehol fehér foltok, minden kistérségben legyenek alapszervezeteink, tagjaink. Legfontosabb célnak azt tűztem ki, hogy megszólítsuk a fiatalokat, megismertessük velük programjainkat, elképzeléseinket, elfogadtassuk magunkat. Szeretném, ha lehullanának a ránk aggatott negatív jelzők és az emberek olyannak ismernének meg minket, amilyenek valójában vagyunk, hazaszerető, keresztény szellemiségű, magyar ifjaknak.
- Az anyapárttal milyen együttműködési tervei vannak?
- Több alapszervezettel és elnökségi taggal sikerült jó viszonyt kialakítanom az elmúlt évek során. Számos megmozduláson és rendezvényen vettünk részt együtt. Ezt a gyümölcsöző kapcsolatot szeretném kiterjeszteni az ország valamennyi MIÉP szervezetére. Ha az idősebbek hatalmas élettapasztalatát és észrevételeit ötvözni tudnánk a fiatalok lendületével és energiájával, akkor lényegesen jobb eredményeket érnénk el országszerte. Lehetőségünkhöz mérten minden megmozduláson ott leszünk, melyet a MIÉP szervez, ezzel párhuzamosan pedig az általunk szervezett rendezvényeken szívesen látjuk az idősebbeket. A közeljövőben számos közös rendezvényt tartunk a párt szervezeteivel, gondolok itt a közelgő Trianon megemlékezésekre, vagy a Hősök napi és ahhoz kapcsolódó eseményekre, de említhetném az Árpád Év megemlékezéseit is. A MIÉP támogatása mindig is elsődleges és alapvető céljaink között lesz, szeretnénk eredményesen együttműködni az elnökséggel és a tagsággal, a minél kedvezőbb megítélés, és a minél jobb eredmény elérése érdekében.
- Az internet korát éljük, várható-e a MIÉP IT honlapjának felfrissítése, aktivizálása, portálszerűvé tétele?
- Az országos gyűlésen szóba került a honlap, és az is, hogy milyen minőségben működtessük tovább. Mindenképpen üzemeltetnünk kell az oldalt, mert ma már elengedhetetlen, hogy egy fiatalokat megszólító szervezet képviselje magát a világhálón. Minden szükséges lépést megteszünk annak érdekében, hogy a honlap működjön, és az ifjúság könnyen meg is találja. Szeretnénk, ha ez az oldal könnyen érthető és kezelhető lenne, felkeltené az érdeklődést, és tartalmazna minden lényegeset a velünk kapcsolatos eseményekről, programokról. Tervezünk továbbá helyi szervezetek, vagy régiók által üzemeltetett honlapokat, melyeken a helyi fiatalság megszólítása lenne a legfőbb feladat. Tapasztalatból tudjuk, hogy a fiatalokat is érdeklik a helyi események, programok, melyeket szívesen látnak viszont minden fórumon, így az alapszervezeti oldalakon is.
- Egyéb média terveken gondolkodnak-e?
- Az országos média nem túl kegyes hozzánk. A MIÉP-et „agyonhallgatják”, minket pedig gyakorlatilag eltemettek, vagy csak a negatív, botrányszagú eseményekről tudósítanak. A helyi médiában jobb a helyzet, ott több lehetőséget kapunk. Számunkra reálisan ez az út járható, a kisebb újságokban, televíziókban szerepelni, és akkor talán az országos média is másként fog szemlélni bennünket. Természetesen, ha felkérést kapunk egy-egy riportra, vagy interjúra, akkor állunk elébe. Ehhez viszont az kellene, hogy legalább az úgynevezett nemzeti médiák pozitívan szemléljenek minket, s akkor is tudósítsanak rólunk, ha kiadunk egy állásfoglalást, vagy megrendezünk valamit. Szeretném a korábban általunk szerkesztett „ITT Vagyunk” című újságot újból elindítani, s vagy a honlapon, vagy nyomtatott formában terjeszteni.
Kovács Attila
|