Hírek : A Rákóczi szabadságharc kezdete legyen nemzeti ünnep! |
A Rákóczi szabadságharc kezdete legyen nemzeti ünnep!
2014.01.10. 21:31
Illesse bocsánatkérés II. Rákóczi Ferenc fejedelmet a Magyar Nemzet részéről, amiért szégyenteljes módon mindmáig meg nem emlékezett történelme leghosszabb szabadságharcáról!
LEGYEN EZ A DÖNTÉS EGY NEMZET AKARATA ! DÖNTSÖN A MAGYAR NÉP,HOGY JÚNIUS 16. LEGYEN NEMZETI ÜNNEP !
Ezennel értesítem a kurucok táborát, közös összefogással álljunk a méltóságos fejedelem emlékére megszervezendő nemzeti ünnep iránti kérésünk mellé azért, hogy többé egyetlen nap se teljen el halogatással szent ügyünk feltámasztása érdekében.
Illesse bocsánatkérés II. Rákóczi Ferenc fejedelmet a Magyar Nemzet részéről, amiért szégyenteljes módon mindmáig meg nem emlékezett történelme leghosszabb szabadságharcáról!
LEGYEN EZ A DÖNTÉS EGY NEMZET AKARATA ! DÖNTSÖN A MAGYAR NÉP,HOGY JÚNIUS 16. LEGYEN NEMZETI ÜNNEP !
Ha Te is egyetértesz vele,hogy június 16. a Rákóczi-szabadságharc kezdete legyen nemzeti ünnep kérlek jelezd itt ezen az esemény oldalon.
Emlékezz a magyarok dicső csatáira, melyeken függetlenségét, áldott magyar hazáját védte. Emlékezz, mert amíg ezekre emlékszel, addig él a magyar, él Rákóczi és a nemzet minden hős fiának dicső halála nem volt hiába való.
A Rákóczi-szabadságharc emléke azt üzeni a ma emberének: Légy tettre kész! Vedd észre a lehetőséget, és bátran ragadd meg a pillanatot, amikor segíthetsz a hazádon, a jövődön.
Nem a rombolásra, hanem az építésre, a közös szülőföld szebbé és jobbá tételére hatalmaz fel bennünket Rákóczi öröksége
"Napjainkig nem hogy boldoggá nem avatták „Kassa szent halottját”, hanem a hivatalos
politika a nyolc évig tartó szakadatlan háborúra az abban a hazájáért meghalt sok-sok tízezer áldozatra és a szabadságharc ünnepnapjára június 16-ikára sem emlékszik."
Legyen nemzeti ünnep a Rákóczi-szabadságharc kezdete !
310 évvel ezelőtt !
1703. június 16-án a Vereckei-hágónál II. Rákóczi Ferenc maga is átlépte a magyar határt és a tiszaháti felkelők élére állt.
Ezzel kezdetét vette az a felkelés, amely Rákóczi-szabadságharc néven vonult be történelmünkbe. Rákóczit 1704. július 8-án a gyulafehérvári országgyűlés Erdély fejedelmévé választotta, de a katonai helyzet miatt tisztébe csak 1707. április 5-én a marosvásárhelyi országgyűlésen iktatták be.
A szécsényi országgyűlés 1705. szeptember 17-én Rákóczit a magyarországi szövetkezett rendek vezérlő fejedelmévé választották. Kitűnő állam- és hadszervezőnek bizonyult, hadvezéri tevékenységét azonban nem kísérte sok siker.
1703 nyarán a tiszántúli, 1704 tavaszán a rácok elleni bácskai hadjáratban, majd 1706-ban Esztergom ostrománál taktikai sikereket ért el, de a nyílt ütközetekben, Nagyszombatinál (1704. december 26.), Pudmericnél (1705. augusztus 11.), Zsibónál (1705. november 11.) Trencsénnél (1708. augusztus 3.) és Romhánynál (1710. január 22.) vereséget szenvedett.
|