Hírek : A MIÉP Elnökségének állásfoglalása az önkormányzati rendszer tervezett reformjáról |
A MIÉP Elnökségének állásfoglalása az önkormányzati rendszer tervezett reformjáról
Csurka István 2006.07.01. 17:28
Az önkormányzati rendszerünk, amely a rendszerváltás után megalkotott önkormányzati törvénnyel született meg, sok hibával és fogyatékossággal rendelkezik, de ennek ellenére a demokrácia alapintézménye.
A MIÉP Elnökségének állásfoglalása az önkormányzati rendszer tervezett reformjáról
Az önkormányzati rendszerünk, amely a rendszerváltás után megalkotott önkormányzati törvénnyel született meg, sok hibával és fogyatékossággal rendelkezik, de ennek ellenére a demokrácia alapintézménye. Amíg a parlamentarizmus és az államfőválasztás az elmúlt 16 év alatt elromlott – s éppen a legutóbbi választásokon, úgy az államfő országgyűlési megválasztásának alkotmányosan elfogadhatatlan körülményeit illetően, mint a 2006-os országgyűlési választás kétpártrendszeres, hazugságba fulladó körülményeire való tekintettel eredeti értelmétől megfosztottan mered két ikertoronyként közéletünk közepén –, addig az önkormányzati választások és az önkormányzatok intézménye, ha magán viseli is az elmúlt évek liberális rombolását, megáll a lábán és mind a városokban, mind pedig különösen a kisebb falvakban és a megyékben egy szélesebb társadalmi és népi alapra helyezkedő demokrácia megújítható lehetőségét rejti magában.
Erős, szilárd önkormányzat nélkül nincs demokrácia. Ha az állam, a költségvetés szorongatott helyzetében a saját önkormányzatain kíván takarékoskodni a képviselők javadalmazásának csökkentésével, a képviselők számának ritkításával, a megyerendszer megszüntetésével, az nem más, mint az egész magyar demokrácia zárójelbe tétele, megszüntetése. A kisebb települések önkormányzatainak felszámolása, nagyobbakba olvasztása a párhuzamosan kialakuló nagybirtokrendszer és a majdani idegen tulajdonosok érdekeit, függetlenségét szolgálja, a rendszer lényegét döfi szíven. A kistelepülések önkormányzatának felszámolása az egymást ismerő, egymásban bízó és egymást erkölcsileg ellenőrző emberek szolidaritását, a megyerendszer feloldása régiókban pedig a lokálpatriotizmust veri szét. Az önkormányzatban nincs és nem is lehet parancsolás és olyan hierarchia, amely a kicsik jogát elveszi. Az önkormányzatokban csak a nagyobb egységek nagyobb felelősségének hierarchiája érvényesülhet. Aki a magyar falvak, az ezer lakosnál kisebb települések önkormányzatait akarja megszüntetni, összevonni, az a magyar függetlenséget és a nehezen megteremtett, sok hibával és nehézséggel küzdő demokráciát akarja felszámolni.
A magyar társadalomnak nem utat kell nyitni a globalizmus, az idegenek betelepülése előtt – az önkormányzatok sorvasztása ezt a célt is szolgálja –, hanem értékeink, hagyományaink, évszázados intézményeink megőrzésével, megerősítésével és ésszerű korszerűsítésével kell felvennie a harcot ellene.
Ezért a MIÉP elnöksége tiltakozik a beterjesztett törvénynek még a tárgyalása ellen is, és azt javasolja az ellenzéki pártoknak, hogy ne adják még részlegesen sem a hozzájárulásukat az önkormányzatok elsorvasztására törő idegen célú, globalista szellemű törvényjavaslathoz.
A MIÉP a maga eszközeivel minden módon küzd ez ellen az újabb magyarellenes törvény ellen.
Csurka István, a MIÉP elnöke
a MIÉP Országos Elnöksége
|