Hírek : Erről miért nem hallunk? |
Erről miért nem hallunk?
2008.10.31. 15:08
2008. október elsején zárult a Koreai Köztársaságban, Pusán városában a második WTAF (Hagyományos Íjászok Világ Fesztiválja), ami idén része volt a IV. TreX Games-nek, az Olimpai Játékokon kívüli sport és kulturális kategóriák Világ Versenyének (21 versenyszám, 6.000 résztvevő).
Hiába, a jó hír nem hír manapság. Az sem számít, hogy gyengécske hírnevünket erősíthetnénk kicsit a világban. Ezekből az emberekb~ol nem lesz "celeb" - ami persze nem feltétlen baj, megnézve a mai magyar "celebeket".
De azért egy - két cikket, riportot megérdemeltek volna...
A magyar hagyományos íjász csapat eredményei:
Mónus József - egyéni első hely!
Dombóvári Dávid - egyéni ötödik hely!
Dombóvári Lajos - egyéni hatodik hely!
A legfiatalabb íjászok kategóriájának díját Posta Donát (9) vehette át!
Ez nem egy hagyományos értelemben vett íjászverseny, nem csak a lőtudásról szól. A versenyen kívül minden országnak a nemzetére jellemz~o zenés-táncos íjászbemutatót és az íjászatról egy nemzetközi szemináriumon, angol nyelvű előadást kell tartani.
A magyar csapat nyerte a "The Grand Prize for Archery Demonstration"-t is, a Csodaszarvas-rege íjászpályára alkalmazott változatának el~oadásával. Az előadást 17, 40 perces erre a célra komponált zene kísérte, Bubik István (magyar) Bob Jackson (angol) Ruti Shin (koreai) hangjával, hogy az el~oadás a közönség számára is követhet~o legyen. Posta Pál pedig nemzetközileg is elfogadott angol nyelvű multimédiás el~oadást tartott az idén 650 éves Képes Krónika íjászábrázolásai alapján, melynek megünneplése szintén az ő nevéhez fűződik.
Ez a díj 28 ország, köztük Japán, Kína, Mongólia, Korea, Bhután, Törökország, Tanzánia, Anglia, Norvégia, Svédország, Lengyelország, Cseh Köztársaság, Szlovákia, Hollandia, Németország, Svájc, Franciaország, Spanyolország, Görögország, Kanada, Egyesült Államok, Peru, Ausztrália íjászbemutatójának Fesztivál Nagydíja.
Az esemény alkalmából megalakult World Traditional Archrery Association (WTAA, a Hagyományos Íjászat Világszövetsége) alelnökévé és a bírói testület tagjává választotta Posta Pált is, koreai, ausztál, német, japán, mongol és török társával együtt.
A tagországok hagyományos íjászatával foglalkozó megbeszélésen sikerrel mutattuk be a Magyar Hagyományos Íjász Tábla verseny-rendszert, bejelentve annak 2009-től nyílt és nemzetközi jellegét is.
A nem hivatalos csapat-pontverseny első három helyezettje:
1. Magyarország, 2. Mongólia, 3. Japán.
Egy kis érdekesség: Az idén ez az íjászfesztivál a TAFISA TreX Games játékok keretein belül szervez~odött. Ennek a szervezetnek van magyar fels~oszint^u sportvezet~oi tagsága. Országosan az ő dolguk lett volna 21 sportág képviselőinek figyelmét felhívni a 4 évenként adódó lehetőségre. Azonban nem ezt tették, hanem lemondták a magyar részvételt.
Ezért mentek saját szervezésben az íjászok...
Az első helyezett magyar 240 pontot szerzett, míg a második csak 170 et. brutálisan elvert mindenkit.
|